تصویر وآماری که مرا به تعجب انداخت

این را دیشب دیدم وتعجب در من شدت گرفت که با وجود نداشتن مخاطب خاصی که وجودشان را میدیدم ولی لمس نمیکردم این آمار از کجا رشد کرد. من فقط از لینک دادن به انسانهای سرشناسی به این رقم رسیدم که شاید به تنهایی نمیتوانستم در این مسیر قدم بردارم. یک لینک دادن ساده دریک فضا مرا به این اوج نزدیک کرده بود. یاد حرف طلایی استاد کلانتری افتادم. محتوامحوری و انتشار روزانه می‌تواند برای تو تبدیل به تزریقی یک ویتامینی شود که خودت احساسش میکردی ولی نمی‌دانستی از کجا آنرا باید بیابیش.                                در روزهای ابتدایی واوایل کار سایت، از لینک دادن چیزی نمیدانستم و لینک نمیدادم ومرتب میگفتم:چرا این نمودارها یک تکانی نمیخورد؟ دلیل آنرا نمیدانستم ولی این چند روزه فقط به دوستانم لینک دادم وتا توانستم درصفحه سایت فعالیت داشتم. این تنها دلیلی بود که روند این جدول آماری را، به این شکل تغییر داده است.                                شاید گروه وبلاگ نویسی حرفه ای هم، دراین زمینه بی تاثیر نباشد. شاید شیوه اطلاع رسانیم به بچه ها _که خودم را مقید کرده ام که هر باری که مینویسم ومنتشر میکنم برای بچه های عزیز ودوست داشتنی گروه این را ارسال میکنم_نیز بی تاثیر نبوده باشد.                             دیشب بعد از پست چهلم ودیدن این جدول صعودی، لبخندی بر چهره ام نشست که؛ اااا پس من هم میتوانم فقط به واسطه لینک دهی، اوج گرفتن این نمودار را ببینم.

گفتم این مطلب را با شماهم درمیان بگذارم شاید این مطلب کوتاه برای کسی مفید باشد.

انتشار روزانه وروزی ۱۰۰۰ کلمه رمز کار این جدول  است.

واما چگونه ما یک لینک بسازیم؟

برای ساختن یک لینک اول زیر آن قسمتی موضوع نوشتن هست

(برای من موضوع مورد نظرم اینست: تصویر و آماری که مرا به تعجب واداشت). زیر این کادر پیوند یکتا نوشته شده است که لینک مطلب ما در آن نوشته شده است.  زیر این در داخل مستطیلی، کلمه ویرایش نوشته شده است.              آن را با انگشت خود لمس کنید ووارد متن شوید. یک  کلمهرا،  مثلن محتوا محوری، یا ۱۰۰۰ کلمه را، لمس میکنیم تا آبی شود. ازصفحه خارج میشویم تا در مرورگر درباره محتوا محوری ویا ۱۰۰۰ کلمه درگوگل، شروع به  سرچ کردن کنیم.  یک قسمت وصفحه را باز میکنیم. انگشتان را روی قسمت آبی آن تیتر، به مدت یک ثانیه، نگه میداریم تا تیره شود وسپس پنجره ای باز می‌شود که از داخل آن پنجره، تیتر کپی لینک  را انتخاب میکنیم ویک پوشه نشان داده می‌شود که می‌نویسد در قسمت کیبورد ذخیره شد و درپایین صفحه ناپدید میشود. دراین قسمت لینک سازی، وارد سایت میشویم وبقیه لینک سازی را ادامه می‌دهیم. اول کلمه Bوآن آیکنی که شکل زنجیر است را لمس میکنیم. کلمه انتخابی ما تیره می‌شود ویک مستطیل بالا وگاهی درپایین آن نمایان می‌شود در داخل مستطیل چیزی نوشته نشده ودست خود را درقسمت سفیدی مستطیل یک ثانیه نگه میداریم. بالای مستطیل کلمه ی کپی یا الصاق ظاهر می‌شود. کپی یا الصاق را لمس میکنیم و در قسمت سفیدی آن لینکی که درکیبورد ذخیره بود وارد مستطیل می‌شود. سپس یک مربع آبی رنگ سمت چپ آن مستطیل، می‌بینیم که، شبیه اینتر میماند آن را لمس کرده ودر قسمت پایین صفحه بروز رسانی را که زرد رنگ میباشد را میزنیم وصبر میکنیم تا اینترنت ما آنرا بروزرسانی ولود کند. من دوبار محض اطمینان بروزرسانی میکنم واز صفحه سایت خارج میشوم ودوباره وارد میشوم ودرقسمت متن‌های منتشر شده یا پیش نویس می‌رویم ومتن خود را انتخاب و باز میکنیم. به کلمه ای که انتخاب کرده بودیم نگاه میکنیم که آبی شده یانه. اگر آبی شده بود آنرا لمس میکنیم تا از لینک دادن خود، مطمئن شویم. لینک ما حاضرست. امیدوارم برایتان مفید باشد.

البته درهنگام نوشتن مراقب حلت نوشتن و تایپ کردنهایتان باشید تا مثل من گردنتان نگیرد.                این هم نکته ای ایمنی تا نوشتن پست بعدی.

_ چند روزی شاید بدلیل خانه تکانی خانه  وروحم از نوشتن بدور باشم_

مراقب سلامت جسمتان باشید وهمگام آن روحتان راهم تغذیه کنید.تا جسم روحتان را در سال جدید سالم به میعادگاه تحویل سال نو ببرید.

عیدتان مبارک دوستان وآدینه بخیر.

ساعت۱۰:۲۹صبح جمعه ۲۶ اسفند۱۴۰۱

به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط